fbpx

Jak przygotować się do sesji?

Do sesji zdjęciowej warto się przygotować, aby jej efekty były jak najbardziej zadowalające. W tym krótkim poradniku opowiadam, jak przygotować się do różnych rodzajów sesji lifestylowej.

Jeśli jesteście ciekawi, jak odpowiednio dobrać strój, jaki rodzaj makijażu wybrać oraz co warto przygotować w domu do sesji zdjęciowej, czytajcie dalej!

Strój do sesji zdjęciowej

Odpowiednia stylizacja jest bardzo ważnym (choć często niedocenianym) elementem przygotowania do sesji zdjęciowej. Osoby fotografowane powinny przede wszystkim czuć się dobrze i swobodnie w wybranych strojach, jednak warto również zwrócić uwagę na kwestię estetyki – doboru kolorów i fasonów w taki sposób, aby sylwetka wyglądała korzystnie.

Kolorystyka stylizacji jest szczególnie ważna w sesjach grupowych. Warto zdecydować się na stroje w podobnej gamie kolorystycznej, ale nie identyczne lub jednolite.

Jak wybrać stylizację?

Na sesję fotograficzną można, ale nie trzeba, przygotować dwie lub trzy stylizacje.

Poniżej przedstawiam Wam krótką listę elementów pożądanych i niepożądanych w doborze stroju na sesję zdjęciową.

TAK NIE
świadomie wybrana paleta kolorów strój wyraźnie niedbały
kolory zgaszone, stonowane jaskrawe kolory
gładkie materiały lub z delikatnym wzorem nadruki, printy
nierzucający się w oczy strój przypadkowe lub reklamowe napisy
czerń, biel kontrastujące wzory

Makijaż i fryzura

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym makijażu lub fryzurze do sesji zdjęciowej, koniecznie wspomnij o tym przy rezerwacji terminu sesji. Jest to usługa opcjonalna i dodatkowo płatna. Warto z niej skorzystać przy okazji sesji wizerunkowej, natomiast w przypadku sesji rodzinnej lub partnerskiej nie jest konieczna.

Sesja w domu

Przygotowując się do sesji w domu zastanówcie się, które z pomieszczeń jest najlepiej oświetlone naturalnym (najlepiej rozproszonym) światłem. Spróbujcie stworzyć przestrzeń, w której będzie jak najmniej przypadkowych elementów tła. Jeśli chcielibyście mieć kilka ujęć w sypialni, wybierzcie białą lub jasną (i w miarę możliwości jednolitą lub niezbyt wzorzystą) pościel. Przygotujcie ważne dla Was rekwizyty, co do których chcielibyście, aby pojawiły się na zdjęciach – może to instrument muzyczny? Albo książka?

Sesja plenerowa

Na sesję plenerową postarajcie się zabrać jak najmniej rzeczy. Spróbujcie spakować się w jedną torbę/jeden plecak. Przeznaczcie miejsce dla telefonów komórkowych i innych przedmiotów, które zazwyczaj trzymacie w kieszeniach lub nosicie w ręku.

Najważniejsze

Z tych wszystkich drobiazgów najważniejsze jest jednak to, abyście byli w świetnych humorach i dobrze się czuli. Przed sesją postarajcie się wyspać, wypocząć i zrelaksować. Zdjęcia są pamiątką na lata, jeśli nie na całe życie – warto uchwycić i uwieczniać te najmilsze i najpiękniejsze momenty!